top of page

Послуги з лікування апітерапією

Перелік хвороб з показами для бджоловжалювання

Бджоли лікують захворювання в таких розділах медицини:

неврологія, гастроентерологія, психіатрія, кардіологія, гематологія, пульмонологія, ревматологія, інфекційні хвороби, хірургія, оториноларингологія, урологія, дерматологія, ендокринологія, а також - імунні розлади, патології мікроциркуляції, запальні захворювання.

Пам'ятка для апітерапевта: про бджоли і реакції на бджоловжалювання.


Кількість отрути, яку містить одна бджола, має особливе значення для тих пацієнтів, кого бджоли в побуті жалили дуже зрідка.  У такому разі невідомо якої сили буде реакція на перші вжалення на початку лікування.

Апітерапевт повинен дуже обережно нарощувати дозу отрути, щоб не викликати будь-які надмірні реакції на кожне послідовне нарощування кількості вжалень.

Не знаючи цих тонкощів бджолиної науки, апітерапевту не можна розпочинати лікування бджоловжалюванням тому, що це дискредитує та фальшує методику лікування.

Технологія відбору функціонально зрілих бджіл для лікування проводиться на пасіці і є досить складним процесом, від якого залежить якість лікування та запобігання ускладненням у процесі лікування.

Бджолина сім'я, яка формується для лікування, має бути функціонально повноцінною, але в ній повинні переважати дорослі зрілі бджоли. В бджільництві їх називають робочими льотними бджолами. З таких сімей легко відбирати тих бджіл, які потрібні для лікування.

Без знання цього лікарі без практичного досвіду часто потрапляють у непередбачувані ситуації, в яких реакція пацієнта на вжалювання виходить за межі класично прогнозованих реакцій і це перешкоджає нормальному перебігу лікувального процесу.

На будь-якому етапі лікування можуть виникати патологічні симптоми, що вказують на формування алергійної реакції.

Якщо такі симптоми з'являються після першої або другої процедури, то це вказує на класичну алергійну реакцію і лікування слід припиняти взагалі. На щастя, такі реакції трапляються вкрай зрідка.

Алергійні реакції, що виникають будь-коли в процесі лікування, належать до псевдоалергійних реакцій. У них відсутня імунологічна фаза алергійного процесу. Такі реакції є частими і виникають з вини пацієнтів, які порушують питний режим, режим харчування, зловживають хімічними лікарськими препаратами, або отримують щось токсичне на шкідливих виробництвах. Після короткочасної кількаденної перерви, впродовж якої функціональний стан організму стабілізується, лікування можна продовжити.

Як правило, у всіх випадках бджіл, яких використовують для лікування, набирають у спеціально сконструйовані пластикові коробочки, фанерні ящики або звичайні скляні банки, в які трусять бджіл зі щільників, які дістають з вуликів. Кормом для них служить твердий закристалізований мед або паляниці з цукрової пудри, які замішані на меді. З таких пристосованих місткостей через вирізані отвори бджіл дістають пінцетом для лікування.

Така техніка використання бджіл для лікування притаманна для всіх практичних апітерапевтів. 

Апітерапевт Іван Пилипчук
м.Львів вул. Панаса Мирного, 12  
Дні і години роботи: 
Понеділок 10:00 - 16:00 
Середа 10:00 - 16:00 
П'ятниця 10:00 - 16:00
Телефон +380 (32) 270 91 63

Апітоксин (бджолина отрута) – це густа рідина з гірким смаком і різким, специфічним запахом.

Запах бджолиної отрути моментально привертає бджіл, активізуючи при необхідності їх на захист свого будинку (вулика).

Апітоксин бджола використовує для самозахисту.

Механізми дії апітоксину:
- судинорозширювальна,
- знеболююча (сильніше наркотичних анальгетиків до 50 разів),
- протизапальна,
- імуностимулююча,
- розсмоктуюча,
- бактерицидна (проти бактерій),
- радіаційнозахисна,
- нормалізує обмін речовин,
- впливає на систему гіпофіз-наднирники.

Бджола - колективна комаха і вона не може жити окремо без матки, трутнів та сотень бджіл різного віку, створюючи бджолину сім'ю. А бджолина сім'я - це повноцінний функціональний організм.

Будь-яке насильницьке вилучення бджіл з бджолиної сім'ї або якесь інше втручання в їхню життєдіяльність вводить їх у шоковий стан, що приводить до різкого збільшення негативних стресових медіаторів в гемолімфі бджоли і в тому числі в бджолиній отруті. Тому таких бджіл не можна брати для лікування.

Важливим є також те, що для лікування бджоловжалюванням слід брати бджіл, які досягли 17-18 денного віку життя: отрута їхня набула абсолютної біохімічної зрілості.

Молодих бджіл різного віку, в яких біохімічний стан отрути перебуває у стадії формування, теж не можна брати для лікування, тому що ефективність такого лікування буде непередбачувана або шкідлива.

Якщо смачне яблуко зірвати зі сортової яблуні та зі смаком і користю з'їсти, то це не є показником того, що зелені яблука з цієї ж яблуні в різній стадії розвитку плоду теж можна зривати і використовувати в їжу. Будь -які зелені яблука, від маленьких до великих, будуть шкідливими для травної системи.

Ефективність лікування бджоловжалюванням залежить від досконалого знання біології бджіл та високого рівня технології бджільництва. При лікуванні живою бджолиною отрутою дуже велике значення має кількість отрути, яку містить жалоносний апарат однієї бджоли, та біохімічний склад цієї отрути в момент вжалення. Кількість отрути, яку містить одна бджола південних порід бджіл, становить 0,2 мг, а північних - до 0,3 мг. Південні бджоли спокійні, дуже миролюбні, біль який виникає після їхнього вжалення - пекучий та помірно сильний. Північні бджоли дуже злі, агресивні, біль після вжалення теж пекучий, але значно сильніший.

What Our Clients Say

Name, Title

"I'm a testimonial. Click to edit me and add text that says something nice about you and your services. Let your customers review you and tell their friends how great you are."
bottom of page